Ciężarówki i Logistyka – maj 2022
W majowym numerze Ciężarówki i Logistyka najwięcej miejsca poświęcamy pojazdom budowlanym. Przedstawiamy test czteroosiowego Mercedes Arocsa zabudowanego tylnozsypową wywrotką firmy Meiller-Kipper. Prezentujemy też zalety naczep zabudowanych stalowymi wywrotkami tylnozsypowymi kilku czołowych producentów. Kolejna prezentacja przedstawia niskopodwoziowe przyczepy i naczepy firmy Fliegl, którymi na budowę lub do kopalni dostarczymy niemal każdą maszynę. Duży artykuł poświęcamy też firmie SAE SMB, francuskiemu specjaliście w produkcji osi do pojazdów użytkowych. Mamy też coś dla spragnionych egzotyki – pokazujemy w jaki sposób ładunki ponadnormatywne wożą Japończycy i w jaki sposób ciężki lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy Rosenbauer trafił na rajską wyspę Bora Bora na środku Pacyfiku!
W nowym wydaniu miesięcznika Ciężarówki i Logistyka:
Jazda Próbna
Perfekcyjna układanka (Dwie określane często w branży budowlanej jako topowe marki w jednym pojeździe: Mercedes i Meiller. To musi działać. Wieloletnie doświadczenie i dopracowane rozwiązania to znaki rozpoznawcze obu niemieckich producentów)
Prawo
Delegowanie – najczęstsze wątpliwości (System IMI to internetowa platforma, pozwalająca administracji z różnych krajów UE na szybką wymianę informacji. Jednym z udostępnianych w niej narzędzi jest portal do zgłoszenia przez przewoźnika delegowania kierowcy, wykonującego kabotaż lub cross-trade na terenie państw UE)
Finanse
Nie płacą, chociaż mogą… (Zmniejszenie wartości składanych zamówień, prośba o dłuższe terminy płatności na fakturach, rezygnacja z planowanych zleceń – średnio co trzeci właściciel firmy doświadcza ze strony kontrahentów przeróżnych zachowań, które tamci tłumaczą… wojną na Ukrainie – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej)
Technika
MirrorCam po raz drugi (Mercedes-Benz Trucks wyposaża swoje pojazdy już w drugą generację MirrorCam. Skrócenie ramion obu kamer o 10 cm i nowe parametry obrazu zapewniają kierowcy jeszcze lepsze wsparcie w wielu sytuacjach drogowych)
Naczepy
Mocne, trwałe, pojemne… (Budowa, kopalnia żwiru, kamieniołom… Wszędzie tam trzeba transportować ładunki agresywnie niszczące wywrotki, więc nieodzowna staje się mulda z odpornej na uderzenia i ścieranie wysokogatunkowej stali)
Prezentacje
Niskopodwoziówki od Fliegla (Obszerny program niskopodwoziowy firmy obejmuje standardowe pojazdy o liczbie osi od jednej do pięciu i są w nim zarówno przyczepy, jak i naczepy. Jest uzupełniany przez specjalne konstrukcje spółki zależnej Hangler)
Pantera z Bora Bora (Lotnisko Bora Bora położone na atolu Motu Mute to międzynarodowy port lotniczy obsługujący należącą do Polinezji Francuskiej wyspę Bora Bora. Jego najnowszy pojazd ratowniczy to trzyosiowy Rosenbauer)
Producenci
Osie z Ardenów (Ham-Les-Moines to niewielka francuska wieś leżąca w malowniczych Ardenach. To właśnie tu mieści się fabryka należąca do SAE-SMB Industries, spółki będącej częścią grupy ADR, międzynarodowego potentata w produkcji znakomitych osi do pojazdów użytkowych)
Elektromobilność
2500 kilometrów elektrykiem (Elektryczny, miejski autobus MAN Lion’s City 12 E imponującą podróż przez Europę – z Monachium do Limerick w Irlandii – przejechał na własnych kołach)
Wydarzenia
ESA w blasku złota (Złoto po raz drugi z rzędu – spółka ESA Trucks Polska znalazła się wśród najlepszych dealerów DAF-a w Europie. Firma od lat zdobywa też czołowe lokaty w konkursie na polskiego Dealera Roku. W tym roku ten zaszczytny tytuł zdobył oddział ESA Świecko)
MAN pomaga (Od wybuchu wojny w Ukrainie pracownicy MAN-a na szeroką skalę włączyli się w pomoc potrzebującym)
Eksploatacja
Przewoźnicy, bieżnikujcie! (Bieżnikowanie to wg Goodyeara istotny element bardziej zrównoważonej i wydajnej przyszłości – to żywotność opony wydłużona o dodatkowe 150%)
Ponad normatyw
Szeroko i nisko (Najnowsze pojazdy w gamie Nooteboom to naczepa semi-niskopodwoziowa OSD-73-04(S) z hydraulicznym poszerzeniem pokładu i niskopodwoziowa Nooteboom EURO-PX „skrojona” na miarę potrzeb holenderskiego przewoźnika)
Gabaryty po japońsku (Odmienność Japonii i Japończyków od reszty świata fascynuje od lat. Nie inaczej jest w transporcie ponadnormatywnym wykonywanym w tym kraju)
Zapraszamy do lektury i, jak zwykle, do częstych odwiedzin na naszych portalach www.truckslog.pl i www.elemoto.pl oraz fanpage https://www.facebook.com/ciezarowki.magazyn