Scania: Skonfiguruj, kup, zarabiaj!
Scania Polska po raz kolejny jest światowym pionierem – od nieco ponad roku wprowadza pilotażowy program […]
Sieć szybkiego ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych, to kluczowy element przejścia na bardziej zrównoważony transport ciężki. W Szwecji w latach 2023 i 2024 planuje się otwarcie około 130 stacji ładowania. Stacje są obsługiwane przez kilka różnych firm, a Volvo Trucks jest jednym z zaangażowanych partnerów.
Volvo Trucks uruchamia teraz nową usługę, która umożliwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i uzyskiwanie dostępu do nich. Usługa zostanie najpierw uruchomiona w Szwecji, a wkrótce potem na innych rynkach europejskich i w innych częściach świata. – To prawdziwy przełom w elektryfikacji transportu ciężkiego. Nasi klienci będą mieli dostęp do publicznych szybkich ładowarek w całej Szwecji, dzięki czemu przejście na napęd elektryczny stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.
Nowa usługa jest dostępna dla wszystkich marek samochodów ciężarowych i wyświetla wszystkie stacje ładowania odpowiednie dla pojazdów ciężarowych, niezależnie od tego, kto je obsługuje. Użytkownik może płacić za ładowanie za pośrednictwem nowej platformy, a w niedalekiej przyszłości możliwa będzie także rezerwacja czasu ładowania. – Klienci będą mogli uzyskać wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć stacje ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych i będą mieć pewność, że płacą uczciwą cenę rynkową, bez ukrytych opłat. Dzięki możliwości dobrego zaplanowania trasy z wyprzedzeniem i minimalnej liczbie czynności administracyjnych, jestem przekonany, że jest to ważny krok w kierunku jeszcze większej popularności elektrycznych modeli wśród właścicieli flot – dodaje Roger Alm.
Volvo Trucks ściśle współpracuje z operatorami punktów ładowania na całym świecie, aby rozwijać sieć ładowania i usługi tak płynnie i szybko, jak to możliwe. Buduje także infrastrukturę ładowania za pośrednictwem Milence, spółki joint venture utworzonej z Daimler Truck i Traton Group. Efektem partnerstwa będzie instalacja i obsługa co najmniej 1700 wysokowydajnych punktów ładowania ekologiczną energią na autostradach i w ich pobliżu, a także w węzłach logistycznych w całej Europie. Infrastruktura umożliwi ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych o dużej pojemności akumulatorowej, niezależnie od marki.
Oto, jak działa usługa ładowania Volvo Trucks:
(s), fot. Volvo Trucks
Scania Polska po raz kolejny jest światowym pionierem – od nieco ponad roku wprowadza pilotażowy program […]
Chociaż dopuszczalna masa całkowita zestawu naczepowego w Belgii może wynosić 44.000 kilogramów, panuje tam tendencja poszukiwania […]
Protest polskich przewoźników na przejściach granicznych z Ukrainą trwa od 6 listopada. To nie tylko katastrofa, […]