Szczęśniak. Norweski lew
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
Martwe pole kierowcy to miejsca wokół pojazdu, w których kierowca ma ograniczoną widoczność na sytuację na drodze. Siedząc dość wysoko, nie widzi obszarów bezpośrednio przed maską i w sąsiedztwie przednich kół. Kolejny martwy punkt znajduje się po lewej stronie, w miejscu, gdzie kończy się kabina.
Ze względu na wysokość kabiny prowadzący pojazd nie widzi tego, co dzieje się zaraz za naczepą. A im wyższa kabina kierowcy i dłuższa naczepa, tym więcej martwych pól.
Okres wakacyjny wiąże się ze wzrostem liczby pieszych, wśród których znaczną część stanowią dzieci. Policyjne statystyki pokazują, że w 2023 roku piesi spowodowali aż 1007 wypadków, z czego ponad połowa była wynikiem wejścia na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub zza niego. – W Truck Care jesteśmy przekonani, że edukacja najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest kluczowa. Nasz najnowszy film ma na celu zwiększenie świadomości o martwych polach kierowców ciężarówek. Statystyki pokazują, że wielu wypadków można uniknąć poprzez odpowiednią edukację. Naszym celem jest, aby każde dziecko zrozumiało, jakie ryzyko niesie ze sobą martwe pole i jak ważne jest zachowanie ostrożności. Świadomość tych zagrożeń może dosłownie uratować życie – tłumaczy inicjatorka akcji Nela Sala, Brand Manager Truck Care.
„Bądź widoczny, bądź bezpieczny” to zainicjowana przez Truck Care, spółkę z Grupy EFL, specjalizującą się w wynajmie pojazdów użytkowych, akcja edukacyjna skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W ramach akcji odbywają się spotkania z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas w całej Polsce. Spotkania mają na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat znaczenia odblasków oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniach udział biorą policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego, eksperci specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa w transporcie, a także zawodowi kierowcy na co dzień pracujący w Truck Care.
Policjanci opowiadają o podstawowych zasadach dotyczących korzystania z przejścia dla pieszych, ruchu poboczem oraz zasadności stosowania elementów odblaskowych. Z kolei kierowcy oraz eksperci zaproszą do kabiny ciężarówki bądź pojazdu dostawczego, aby pokazać perspektywę kierowcy, widoczność za kierownicą czy w lusterkach oraz opowiedzieć o tzw. martwym polu.
(s), fot. Truck Care
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
Od 1 października 2024 nowym dyrektorem zarządzającym Mercedes-Benz Vans w Polsce zostaje René Achinger, pełniący tę […]
W obliczu globalnych wyzwań firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie produkcji bliżej rynków zbytu. Trend […]
Views: 75