Szczęśniak. Norweski lew
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
18 ekspertów ds. produkcji odwiedziło fabrykę Schmitz Cargobull w Altenberge produkującą naczepy kurtynowe, aby zapoznać się z konfiguracją i dalszym rozwojem sieci operacyjnej Schmitz Cargobull. Międzynarodowa sieć produkcyjna Schmitz Cargobull obejmuje obecnie dziesięć zakładów w Niemczech, na Litwie, w Hiszpanii, Anglii, Turcji, Słowacji i Australii.
Dr Günter Schweitzer, dyrektor operacyjny Schmitz Cargobull, otworzył spotkanie prezentacją na temat rozwoju strategii operacyjnej i zmiany ról lokalizacji w sieci. – Ta nagroda jest imponującym i niezależnym potwierdzeniem naszego podejścia do internacjonalizacji naszej produkcyji – powiedział Günter Schweitzer. – Nasze zdecentralizowane, zbliżone do rynkowego podejście do tworzenia wartości jest wyjątkowe w branży naczep. Chcemy być globalnie blisko naszych klientów, tj. produkować lokalnie, zaopatrywać się lokalnie, być lokalnym pracodawcą i lokalnym partnerem, ale działać globalnie. To zwiększa naszą odporność, zmniejsza nasz ślad węglowy i zwiększa zadowolenie klientów.
Menedżer linii produktów General Cargo, Ralph Kleideiter, przedstawił sieć operacyjną Schmitz Cargobull dla pojazdów z zabudową kurtynową. Na przykładzie naczep kurtynowych wyjaśnił procesy kontrolne w pięciu zakładach produkcyjnych, dzięki którym Schmitz Cargobull zapewnia zorientowane na klienta dostawy na rynki europejskie.
W zakładzie w Altenberge uczestnicy mogli zapoznać się z produkcją osi Schmitz Cargobull oraz produkcją belek długich i ram zewnętrznych, z których zaopatrywana jest sieć produkcyjna naczep kurtynowych. Oprócz aspektów automatyzacji produkcji szczegółowo omówiono aspekty sterowania logistyką sieciową. Podczas kolejnej prezentacji produktu eksperci ds. zarządzania produktem wyjaśnili techniczny, modułowy system naczep kurtnowych. Dzięki unikalnej, modułowej konstrukcji i pokrytym powłoką końcową pojedynczym częściom umożliwia on elastyczny i niezawodny montaż końcowy na całym świecie.
Podczas sesji popołudniowej eksperci Schmitz Cargobull rozmawiali z uczestnikami sesji „World Café” na temat procedur obejmujących różne lokalizacje przy planowaniu nowych fabryk, standardowych procesów sieciowych na potrzeby realizacji zamówień międzynarodowych oraz obecnych środków strukturalnych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa dostaw w coraz bardziej niestabilnym środowisku środowisku biznesowym.
W końcowej opinii uczestnicy wizyty porównawczej byli entuzjastycznie nastawieni do elastycznej sieci Schmitz Cargobull. Podkreślono wzorowe współdziałanie procesu strategicznego z konsekwentną, zorientowaną procesowo realizacją, opartą na silnej kulturze sieciowej i motywacji pracowników. Cenne wskazówki dotyczące ulepszeń wynikające z rozmów z ekspertami zostaną uwzględnione w dalszym projektowaniu sieci w Schmitz Cargobull.
www_SCB bench_01
(s), fot. Schmitz Cargobull
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
Od 1 października 2024 nowym dyrektorem zarządzającym Mercedes-Benz Vans w Polsce zostaje René Achinger, pełniący tę […]
W obliczu globalnych wyzwań firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie produkcji bliżej rynków zbytu. Trend […]
Views: 61