Szczęśniak. Norweski lew
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 28 czerwca w Weimarze, dziennikarka naukowa Ranga Yogeshwar pogratuluje firmie Schmitz Cargobull tego sukcesu. Yogeshwar od 12 lat jest mentorem konkursu TOP 100 innowacji.
– Najwyższym priorytetem w firmie Schmitz Cargobull jest oferowanie naszym klientom rzeczywistej wartości dodanej. Jesteśmy zadowoleni z naszych innowacji tylko wtedy, gdy pomagają im zwiększyć rentowność i osiągnąć najniższy całkowity koszt posiadania, dzięki czemu mogą zaoferować swoim klientom niezawodną obsługę – mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull AG. – Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie TOP 100 najbardziej innowacyjnych firm w Niemczech. Ta nagroda potwierdza zaangażowanie całego zespołu Schmitz Cargobull i motywuje nas do dalszego inwestowania w innowacyjne koncepcje pojazdów i rozwiązania transportowe. Innowacja nie jest dla nas celem samym w sobie. Zawsze koncentrujemy się na korzyściach dla naszych klientów. Możemy spojrzeć wstecz na wiele naszych projektów, które wywarły ogromny wpływ, czy to zabudowa FERROPLAST, elektryczna naczepa chłodnia z osią generatora czy aerodynamiczne naczepy kurtynowe EcoGeneration, które znacznie zmniejszają zużycie oleju napędowego i emisję CO2. Zarządzanie innowacjami jest dla firmy niezwykle ważne, dzięki czemu będziemy mogli w przyszłości nadal oferować rozwiązania o wartości dodanej.
W imieniu compamedia – organizatora konkursu – badacz innowacji prof. dr Nikolaus Franke z Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu wraz ze swoim zespołem zbadał siłę innowacyjną wszystkich uczestników. Rozważania opierają się na ponad 100 kryteriach z pięciu kategorii: najwyższe kierownictwo promujące innowacje, klimat innowacji, innowacyjne procesy i organizacja, orientacja zewnętrzna/otwarta innowacja i sukces innowacji.
Podczas przeglądu analizowane są następujące pytania: czy firmy zdolne do tworzenia nowych produktów, nowych usług, nowych procesów i nowych modeli biznesowych? Czy te osiągnięcia to tylko zbiegi okoliczności, czy też wynik zorganizowanego i ukierunkowanego podejścia? Ważne jest również, w jaki sposób innowacje i ulepszenia produktów zdołały zadomowić się na rynku (więcej informacji na temat kryteriów testu można znaleźć na stronie www.top100.de/pruefkriterien). Firma Schmitz Cargobull zwyciężyła w tym procesie selekcji naukowej i została wybrana jako jeden z czołowych innowatorów.
Pieczęć TOP 100 przyznawana jest w trzech kategoriach wielkości przedsiębiorstwa: do 50, 51 do 200 i powyżej 200 pracowników. W 31. edycji konkursu na innowacje o nagrodę ubiegało się około 400 MŚP. 287 odniosło sukces i od 1 lutego 2024 r. otrzymało pieczęć TOP 100. W każdej kategorii wielkości może zostać nagrodzonych maksymalnie 100 firm.
(s), fot. Schmitz Cargobull
Fredrikstad to malowniczo położone miasto w południowej części Norwegii. Zostało założonew 1567 roku przez króla Fryderyka […]
Od 1 października 2024 nowym dyrektorem zarządzającym Mercedes-Benz Vans w Polsce zostaje René Achinger, pełniący tę […]
W obliczu globalnych wyzwań firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie produkcji bliżej rynków zbytu. Trend […]
Views: 63