MZA Warszawa: Serce z autobusów dla WOŚP!
To prawdopodobnie największe serce na świecie! A już na pewno największe AUTOBUSOWE serce na świecie. Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, niekiedy w dość zaskakujący sposób.
Na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracownicy MZA Warszawa ułożyli ze swoich 34 autobusów ogromne serce! Jego rozmiary są imponujące: wysokość – 64 metry, szerokość – 54 metry. Widać je nawet z kosmosu! A wszystko to na zajezdni Stalowa na Pradze Północ.
To nie pierwsza „autobusowa” konstrukcja warszawskich kierowców. Dwa lata temu ustawili swoje pojazdy w wielki napis SIE MA! (można to zobaczyć na filmie:
MZA serdecznie zapraszają też do udziału w corocznych internetowych aukcjach, które są nieodłącznym elementem każdego Finału Orkiestry. 31. finał WOŚP zagra pod hasłem: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych. Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wystawiły na aukcję „Dzień z funkcjonariuszami Nadzoru Ruchu MZA”. Chcesz poczuć dreszcz emocji i wyjechać na akcję z pracownikami Centrali? Zobaczyć, jak na co dzień wygląda ich praca ze wsparciem najnowocześniejszego w Polsce i unikalnego na skalę europejską Systemu Zarządzania Ruchem. Wylicytuj sobie wyjątkowe wspomnienia, wspierając Świąteczną Orkiestrę!
Miejskie Zakłady Autobusowe oferują (atrakcja jest dla dwóch osób) dzień z instruktorami i dyspozytorami zarządzającymi ruchem autobusów w Warszawie. Zwycięzca licytacji zapozna się z pracą Centrali Nadzoru Ruchu, gdzie dyspozytorzy na ścianie wizyjnej złożonej z 12 monitorów mogą zobrazować na mapie położenia wszystkich pojazdów MZA wraz z odchyleniem od rozkładu jazdy. Mogą w każdej chwili rozmawiać z kierowcą, a z wybranymi autobusami połączyć się online z monitoringiem wewnątrz pojazdu.
Co więcej, w systemie informatycznym jest też możliwość skontrolowania temperatury w pojeździe lub np. stopnia naładowania baterii autobusu elektrycznego. Dzięki temu w sytuacji zakłóceń dyspozytor może w sposób bezpośredni (Tryb Sterowania) zarządzać ruchem autobusów na wybranej linii/liniach. Przyjmuje też informacje o wypadkach, awariach i zdarzeniach w autobusie. Wysyła radiowóz z patrolem interwencyjnym, informuje służby ratunkowe i policję.
Zostaniesz też członkiem załogi radiowozu Nadzoru Ruchu i będziesz uczestniczył w „obsłudze zdarzeń” na mieście. Poznasz wyposażenie i środki łączności zainstalowane w pojeździe. Zobaczysz, jak autobusy elektryczne uzupełniają energię na ładowarkach pantografowych zlokalizowanych na pętlach, poznasz pracę ekspedytorów w punktach na krańcach linii.
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dzien-z-funkcjonariuszami-nadzoru-ruchu-mza-13152225866
(s), fot. i filmy MZA Warszawa