KRONE: Zamówienia na CELSINEO w 2022 roku powyżej oczekiwań
Modułowe agregaty chłodnicze naczepowe marki CELSINEO, będące efektem współpracy firm Krone i Liebherr, są już z powodzeniem wykorzystywane przez wielu renomowanych przewoźników od momentu wprowadzenia ich na rynek w 2021 r. – a popyt stale rośnie. Jednym z głównych czynników sukcesu jest niezawodna sieć serwisowa.

Odpowiedzialni za rozwój tej marki dyrektorzy zarządzający w Krone i Liebherr osiągnęli pozytywny pierwszy bilans z bardzo ciekawymi perspektywami. Obaj szczególnie podkreślają pomyślne utworzenie i ekspansję kompleksowej sieci serwisowej. – Po produkcji seryjnej w Niemczech i Austrii w 2021 r. liczba zamówień w 2022 r. przekroczyła oczekiwania. Z ponad 500 egzemplarzami dostarczonymi do końca 2022 r., z nawiązką spełnimy nasze cele – mówi dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Krone. – Serdecznie dziękuję wielu renomowanym klientom, którzy nam zaufali.
Dirk Junghans, dyrektor zarządzający Liebherr-Transportation Systems GmbH & Co KG, wyjaśnia wymiar ogólnoeuropejski: – W tym roku będziemy kontynuować sprzedaż CELSINEO głównie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu. W Hiszpanii kilka dni temu zajęliśmy się sprzedażą. Od 2023 roku chcemy dalej umiędzynarodowić się i skupić się na przykład na krajach skandynawskich.
Serwis – czynnik sukcesu
CELSINEO korzysta ze zwartej sieci serwisowej Krone w Europie, która jest stopniowo wyposażana w fachową wiedzę serwisową CELSINEO. Około 200 punktów obsługi wzdłuż głównych europejskich szlaków komunikacyjnych ma już certyfikat CELSINEO, a w 2022 r. sieć ta zostanie znacznie rozszerzona. W przypadku nowych partnerów serwisowych wysiłek jest stosunkowo niski, ponieważ nie jest wymagany specjalnie przeszkolony personel chłodniczy. Co najmniej dwóch techników serwisowych na firmę przechodzi bezpłatne, dwudniowe szkolenie w celu zdobycia niezbędnej wiedzy. W warsztacie wymagana jest suwnica, a wielkość inwestycji w zestaw startowy mieści się w niskim, czterocyfrowym zakresie. Umożliwia to partnerom serwisowym rozszerzenie zakresu usług przy zachowaniu rozsądnych kosztów.
W porównaniu z konwencjonalnymi systemami chłodniczymi, serwis CELSINEO jest prostszy, ponieważ przeszkolony personel serwisowy może szybko i niedrogo wymienić uszkodzony moduł chłodniczy w ciągu godziny. Dzięki unikalnej koncepcji, wydajność chłodnicza CELSINEO jest rozdzielona pomiędzy trzy identycznie zaprojektowane moduły chłodnicze typu plug-and-play, z których każdy zawiera niezależny, hermetycznie zamknięty obwód chłodniczy z zaledwie kilkoma komponentami.
Oznacza to kolejną istotną korzyść dla firm transportowych, ponieważ inteligentne sterowanie trzema modułami chłodniczymi umożliwia jednoczesne tryby chłodzenia i rozmrażania. Podczas gdy dwa moduły pracują w trybie chłodzenia, jeden może być w trybie odszraniania, skutecznie minimalizując niepożądane skoki temperatury podczas cykli odszraniania.
Centrum szkoleniowe Cool Liner
Aby trening był jak najbardziej efektywny, Krone i Liebherr wkraczają na nowy teren dzięki naczepie szkoleniowej CELSINEO. Krone Cool Liner został stworzony jako mobilne centrum edukacyjne i szkoleniowe. Oprócz istniejących ofert szkoleń online ułatwia to wdrażanie szkoleń na miejscu i mobilnych demonstracji produktów dla klientów oraz personelu serwisowego i konserwacyjnego. Naczepa wyposażona jest w jednostkę demonstracyjną CELSINEO na zewnątrz i jednostkę obserwacyjną CELSINEO wewnątrz. Na pokładzie znajduje się również szkoleniowy silnik wysokoprężny. Naczepa szkoleniowa oferuje miejsce dla dziewięciu uczestników, a także trenerów i tłumaczy. Gniazda zasilania i zasilacze USB przy wszystkich siedzeniach oraz duży płaski ekran 4K uzupełniają wyposażenie. Duże okna i klimatyzacja zapewniają jasną i komfortową atmosferę.
(s)
Fot. Krone