Girteka: Współpraca ze Scanią w celu rozwoju zrównoważonego transportu
Ambitne partnerstwo firm Girteka i Scania w zakresie zrównoważonego transportu obejmuje dostawę do 600 akumulatorowych pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych czterech lat, z dodatkowym naciskiem na zrównoważony rozwój ludzi, w tym dalszy rozwój komfortu jazdy.

Scania i Girteka, największa europejska firma transportowa, ogłaszają szeroką współpracę na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach wspólnego zaangażowania obu firm w działania na rzecz redukcji emisji w sektorze transportowym.
Umowa współpracy przewiduje dostawę do 600 pojazdów elektrycznych marki Scania do Girteki w ciągu najbliższych czterech lat. Jednocześnie firmy będą współpracować przy rozbudowie infrastruktury ładowania i optymalizacji rozwiązań w zakresie ładowania. Celem współpracy jest wsparcie Girteki i jej klientów w zakresie ograniczenia emisji przy zachowaniu konkurencyjności na rynku.
Oprócz porozumienia w sprawie pojazdów elektrycznych, działania na rzecz zrównoważonego transportu będą realizowane poprzez wprowadzenie pojazdów z nowym układem napędowym Scania Super, który zapewnia 8% oszczędności paliwa w porównaniu z poprzednią generacją. Warto nadmienić, że w 2022 r. Scania zdobyła nagrodę Green Truck po raz szósty z rzędu.
Dodatkowym obszarem współpracy będzie zrównoważony rozwój ludzi: firmy podjęły się współpracy w zakresie bezpieczeństwa kierowców, z zamiarem zintensyfikowania działań prowadzonych przez Girtekę mających na celu rozwój pracowników.
– Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Girteka, która ma ten sam cel co my, jakim jest uczynienie transportu bardziej zrównoważonym — mówi Stefano Fedel, Executive Vice President, Head of Sales and Marketing w Scania. – W ramach naszego celu, jakim jest osiągnięcie znacznego udziału elektrycznych samochodów ciężarowych w naszej sprzedaży w nadchodzących latach, kluczowe znaczenie ma nawiązanie współpracy z czołowymi graczami europejskiego ekosystemu transportowego. Możliwość wspólnej pracy nad dodatkowymi obszarami, w tym nad zrównoważonym rozwojem ludzi, jest również ekscytująca.
– Współpraca ze Scanią to kolejny krok na naszej drodze do zdobycia pozycji w pierwszej dziesiątce firm logistycznych w Europie. Mając na celu skierowanie transportu drogowego w zrównoważonym kierunku, rozpoczęliśmy współpracę, aby dzielić się naszymi doświadczeniami i współpracować nad rozwojem przyszłego systemu transportowego w Europie. Osiągniemy to poprzez dywersyfikację transportu drogowego, w ramach której wdrażamy zarówno rozwiązania generujące oszczędności paliwowe, jak i ciężarówki elektryczne, aby świadczyć przystępne cenowo usługi logistyczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach – dodaje Mindaugas Pasilauskas, CEO ClassTrucks, firmy zarządzającej aktywami transportowymi Girteki. – Zrównoważony rozwój oznacza również bezpieczeństwo i komfort kierowców, dlatego cieszę się, że razem ze Scanią możemy przyczynić się do ogólnego wzrostu bezpieczeństwa na europejskich drogach, z obopólną korzyścią dla naszych klientów, pracowników i społeczności.
Grupa Girteka to największą europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca ponad 880.000 ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 9000 ciężarówek i 9800 naczep. Działa w Europie, Skandynawii i Azji. Zatrudniając ponad 23.000 pracowników z całego świata, wywiera znaczący wpływ na przyszłość logistyki.
(s)
Fot. Girteka
- GOLDHOFER: Przewiozą pociągi tam gdzie nie ma torów…W austriackim Linzu stary most kolejowy na Dunaju został rozebrany w 2016 r. i zastąpiony nowym mostem drogowym, który został otwarty w 2021 r. W rezultacie lokomotywy i tabor muszą być transportowane na moście autostrady […]
- Apollo Tyres: Pozyskają 100% naturalnego kauczuku od firm, które przestrzegają nowych wytycznych w zakresie zrównoważonego rozwojuKażda firma dostarczająca kauczuk naturalny do dwóch europejskich zakładów produkcyjnych Apollo Tyres, w Holandii i na Węgrzech, musi teraz przestrzegać kodeksu postępowania opracowanego przez globalną platformę na rzecz zrównoważonej gumy naturalnej (ang. Global Platform for […]
- CEVA Logistics: Rozwój floty pojazdów elektrycznych do 1450 w 2050 rokuCEVA Logistics planuje powiększenie swojej floty pojazdów elektrycznych (EV) do 1450 sztuk do końca 2025 r. Będzie to kolejny krok w realizacji zobowiązania jakim jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2050 r. Flota pojazdów […]
- Nooteboom: Bez odwagi nie ma chwały!18 maja 2023 roku zmarł Henk Nooteboom, były dyrektor Koninklijke Nooteboom Groep. Henk Nooteboom miał 79 lat. Był dyrektorem generalnym Nooteboom Trailers od 1975 do 2002 roku. Wspólnie z braćmi Dickiem i Tonem, stworzył podwaliny […]