Okres przejściowy na wymianę tachografów – czy przewoźnicy mogą odetchnąć z ulgą?
Komisja Europejska niespodziewanie wprowadziła okres przejściowy dla przewoźników, którzy nie zdążyli wymienić tachografów na najnowsze modele […]
Grupa Girteka, która zatrudnia ponad 23.000 pracowników, corocznie realizuje ponad 776.000 dostaw FTL na całym kontynencie. Dysponując flotą ponad 9200 pojazdów ciężarowych i niemal 10.000 naczep firma oferuje elastyczne i niezawodne rozwiązania w transporcie drogowym.
Szczególnie dynamicznie Girteka rozwija usługi w zakresie chłodniczych łańcuchów dostaw. – Informacja i szybka reakcja są kluczowymi elementami zarówno w transakcjach finansowych, jak i usługach logistycznych – powiedział Vytenis Šuklys, CFO, Grupa Girteka. – Z uwagi na dziesiątki podmiotów w naszej grupie działających w różnych obszarach prawnych, niezwykle istotne jest znalezienie szybkiego, elastycznego i zintegrowanego rozwiązania. To jest właśnie to, czego szukamy w Citi. Kompleksowe rozwiązanie finansowe umożliwi Girtece nie tylko efektywne zarządzanie codziennymi operacjami bankowymi, ale także pozwoli na skutecznie zarządzanie przepływami gotówki i ryzykiem walutowym na poziomie grupy.
Grupa Girteka zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie banków – Citi, w zakresie wsparcia finansowego i dostarczenia jednej platformy bankowej, zastępując podejście oparte na wielobankowości. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu dla każdej jednostki w Grupie, Citi oferuje nie tylko skrócenie czasu przetwarzania przepływu gotówki, ale także pomaga w automatyzacji rozwiązań między firmami w grupie, minimalizując wysiłek i czas oraz redukując ryzyko.
Grupa Girteka będzie korzystać z kont bankowych w różnych obszarach swojej działalności we wszystkich swoich spółkach za pośrednictwem platformy CitiDirect firmy Citi, gdzie wszystkie konta bankowe można przeglądać na jednym panelu. Zapewni to grupie możliwość wielowalutowego cash poolingu, pozwalając na realizację natychmiastowych przepływów między spółkami. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Citi w regionie krajów bałtyckich i nagradzanym rozwiązaniom w zakresie globalnego zarządzania gotówką, byliśmy w stanie zapewnić Girtece nowatorskie rozwiązanie, mające na celu wsparcie jej obecności w całej Europie i operacji na Litwie poprzez centra zarządzania płynnością rozlokowane w całej Europie, z wykorzystaniem wspólnych wymogów regulacyjnych EOG w zakresie płatności, takich jak Same Day/przelewy Instant SEPA – powiedziała Stanislava Taneva, BCMA Head of Central Europe, Citi.
Grupa Girteka, która zmierza ku całkowitej automatyzacji procesów wewnętrznych, uważa, że rozwiązania oferowane przez Citi są bardzo konkurencyjne i atrakcyjne. Zapewniają nie tylko elastyczność, ale także zaawansowaną platformę cyfrową, która umożliwi koordynację i zarządzanie operacjami finansowymi w całej grupie. Jest to więc jedno z kluczowych rozwiązań w dążeniu do przyszłego, zrównoważonego wzrostu.
(s), fot. Girteka
Komisja Europejska niespodziewanie wprowadziła okres przejściowy dla przewoźników, którzy nie zdążyli wymienić tachografów na najnowsze modele […]
Stolica Wielkopolski po raz kolejny inwestuje w bezemisyjny transport publiczny. MPK Poznań i producent Solaris Bus […]
Amazon złożył największe w historii zamówienie na ponad 200 akumulatorowo-elektrycznych samochodów ciężarowych i wybrał flagowy pojazd […]