Międzynarodowe kontrole ADR na śląskich drogach
Międzynarodowa akcja kontrolna ukierunkowana na przewóz towarów niebezpiecznych (ADR) odbyła się 8 i 9 kwietnia na […]
Obecna gama modeli oferowana przez Ford Pro składa się ze wszystkich użytkowych modeli marki. Najmniejszy w rodzinie Ford Transit Courier VAN oferuje przestrzeń ładunkową na poziomie nawet 2,9 m3. Ładowność samochodu w zależności od wybranej wersji wynosi od 677 do 854 kg.
Dostawczy Ford Transit Connect oferowany jest z dwoma rozstawami osi, a jego nowa konstrukcja pozwala na przewiezienie ładunku o objętości od 3,7 m3 w wersji z dłuższym rozstawem osi. Samochód oferuje ładowność nawet 792 kg i może holować przyczepę o dopuszczalnej masie wynoszącej 1500 kg.
W ofercie jest również opracowany na nowo Ford Transit Custom VAN występujący w odmianach z dwoma rozstawami osi. Jego przestrzeń ładunkowa może mieć kubaturę nawet do 6,8 m3, natomiast dopuszczalna masa ciągniętej przyczepy może wynieść nawet 2800 kg.
Największym modelem od Ford Pro jest udoskonalony Ford Transit – samochód dostawczy, który oferuje wszystkie możliwe typy napędu: na oś przednią, tylną oraz obie osie. W nadwoziu Van, które występuje w różnych konfiguracjach długości od L2 do L4 oraz dwóch wersjach wysokości oferuje do 15,1 m3 przestrzeni ładunkowej. Ten sam model w wersji podwozie dostępny jest w czterech długościach od L2 do L5.
Ofertę uzupełnia Ford Ranger, który niezmiennie znajduje się na czele listy najpopularniejszych pickupów w Polsce. Oferowany jest on w trzech wersjach kabin, a najpopularniejszą jest odmiana z podwójną kabiną oferująca przestronne wnętrze i wygodne siedzenia w drugim rzędzie. W salonach sprzedaży znaleźć również można wyczynową odmianę tego modelu – Ford Ranger Raptor łączy w sobie surową moc z wysoką wytrzymałością oraz niebywałymi możliwościami jazdy w terenie.
Kompletna oferta Ford Pro to również szeroka gama modeli zelektryfikowanych, które idealnie sprawdzają się do wszelkiego rodzaju konwersji. Całkowicie elektryczny E-Transit Courier wyposażony został w silnik o mocy 136 KM i można go ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy 100 kW. Transit Custom oferowany jest w odmianie Plug-In Hybrid, a E-Transit Custom – całkowicie elektryczna odmiana tego modelu oferuje zasięg do 325 km.
Również Transit występuje w odmianie całkowicie elektrycznej. Jej najnowsza wersja ma akumulator o pojemności 89 kWh i pozwala zwiększyć zasięg E-Transita o 26% – do 394 km. Zapewnia również szybsze ładowanie prądem przemiennym i stałym. E-Transit oferowany jest również z akumulatorem o pojemności 68 kWh.
Najnowszym zelektryfikowanym modelem w ofercie jest Ranger w odmianie PHEV. To pierwszy pick-up w segmencie, napędzany takim zespołem, łączącym silnik elektryczny z 2,3-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost Forda.
Wszystkie te modele Forda oferują przestrzeń dla kreatywności i innowacji w kontekście zabudów. Zabudowcy Ford Pro specjalizują się w dostarczaniu szerokiej gamy rozwiązań. Auta mogę być przekształcane na potrzeby transportu, dla sektora budowlanego czy dla służb ratowniczych i jako pojazdy dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Zajmują się tym specjalistyczne firmy zrzeszone w programie Ford Pro Convertor.
Program Ford Pro Convertor to część kompleksowej oferty Ford Pro. Wspiera on firmy zajmujące się profesjonalnym dostosowaniem i modyfikacją pojazdów użytkowych. Celem programu jest zapewnienie najwyższej jakości konwersji, zgodnej ze standardami Forda.
Program Ford Pro Convertor funkcjonuje na terenie całej Europy. Obecnie należy do niego ponad 200 firm, z czego w Polsce działa 10. Wszystkie firmy zabudowujące samochody Ford Pro podlegają wymaganiom kwalifikacyjnym i muszą przejść rygorystyczne audyty jakościowe i proceduralne.
Aby zakwalifikować się do programu Ford Pro Convertor wszelkie zmiany lub modyfikacje w pojazdach Ford Pro muszą być zgodne z podręcznikiem montażu nadwozia i wyposażenia – można w nim sprawdzić m. in. możliwości podłączeń podzespołów elektrycznych, strefy bez wierceń czy punkty montażowe. – Niezwykle istotne są również odpowiednie procedury obsługi klienta oraz kontrola procesów i jakość na każdym etapie produkcji. Wymagamy również stosowania odpowiednich zasad ochrony środowiska i recyklingu. Ponadto oczekujemy, że przestrzegane będą wszystkie obowiązujące przepisy w zakresie bezpieczeństwa i kontroli emisji. Klient musi mieć też możliwość serwisowania zabudowy oraz mieć dostęp do części zamiennych – powiedział Piotr Nowosadzki, kierownik ds. zabudów samochodów dostawczych Ford Polska.
Równocześnie firmy zabudowujące należące do programu Ford Pro Convertor mają wyłączny dostęp do szkoleń i wyspecjalizowanego działu pomocy technicznej. Firmy posiadające certyfikat Ford Pro Convertor nie tylko zajmują się profesjonalną konwersją pojazdów, ale również wprowadzają innowacje nowej generacji, korzystając z technologicznego wsparcia Forda. Przekłada się to na nowoczesne, wcześniej niespotykane rozwiązania zabudowy, które zwiększają funkcjonalność pojazdów.
Co istotne, gwarancja na przeprowadzone modyfikacje jest zgodna z okresem gwarancyjnym Forda, co upraszcza zarządzanie flotą firmową. Ford Pro oferuje nie tylko sprzedaż pojazdów, ale także kompleksowe wsparcie w zakresie optymalizacji wydajności biznesu. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą maksymalizować czas pracy swoich pojazdów i minimalizować przestoje, co ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania flot.
(s), fot. Ford
Międzynarodowa akcja kontrolna ukierunkowana na przewóz towarów niebezpiecznych (ADR) odbyła się 8 i 9 kwietnia na […]
Luggi, polska marka specjalizująca się w zabudowach transportowych, zaprezentowała swój najnowszy produkt – zestaw autotransportera do […]
Firma Kawczyński Logistic uroczyście odebrała 75 nowych ciągników siodłowych Mercedes-Benz Actros L ProCabin 1848 LS. To […]