Z jednej fabryki. Schmitz Cargobull przed IAA
Na targach IAA Transportation 2024, które w połowie września odbędą się w Hanowerze Schmitz Cargobull przedstawi […]
Ford Transit od lat jest synonimem pojazdu dostawczego, który charakteryzuje się uniwersalnością, bezpieczeństwem oraz oszczędnymi jednostkami napędowymi. Samochód ten jest również platformą często wykorzystywaną w pojazdach do zadań specjalnych – od zastosowań komercyjnych, aż po służby ratownicze i mundurowe.
Przygotowane przez firmę FC Auto System mobilne laboratorium nazywane jest potocznie „smogobusem”. Ford Transit został podzielony na trzy strefy: kierowcy, biurową oraz techniczną. Auto można rozpoznać między innymi po specjalnej zabudowie na dachu, która kryje wysuwany na wysokość 6 metrów od podłoża maszt z szybkoobrotową kamerą o 30-krotnym zbliżeniu.
Centrum zarządzania znajduje się w środkowej części pojazdu, której zabudowa została zaadaptowana na biuro. Na liście wyposażenia można tu znaleźć między innymi manipulator do sterowania kamerą, komputery i monitory.
Strefa techniczna dostępna jest od strony tylnych drzwi i kryje szafkę techniczną do przewożenia urządzeń techniczno-pomiarowych oraz pojemników do zbierania próbek. W tej części Transita znajduje się również agregat prądotwórczy, a na skrzydłach drzwi umieszczono sekcję sanitarną – zbiornik na wodę, uchwyt na papier do wycierania rąk oraz pojemnik na mydło w płynie, a także uchwyt na czerpak i drabinę po zewnętrznej stronie.
Służby obsługujące tego Forda Transita mają do dyspozycji specjalistyczne urządzenia. W skład zestawu pomiarowo-badawczego wchodzą między innymi monitor pyłu zawieszonego w powietrzu, który może wykrywać potencjalne zagrożenia pochodzące z powietrza, takie jak np. kurz, pył, dym czy wyziewy przemysłowe oraz przenośny detektor wielogazowy z funkcją odczytu siarkowodoru, tlenku azotu, tlenku węgla i lotnych związków organicznych. W ramach działań terenowych można również dokonać pełnej analizy wody.
Samochód został dostarczony przez Ford Frank-Cars Częstochowa, a jego oznakowanie – belka dachowa LED w kolorze niebieskim oraz biały panel z napisem „Straż Miejska” – jest zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.
Dostarczenie mobilnego laboratorium to kolejny krok w walce o czyste środowisko w polskich miastach. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu strażnicy miejscy będą mogli skuteczniej monitorować stan powietrza i wody oraz podejmować interwencje w przypadku zagrożenia ekologicznego.
(s), fot. Ford
Na targach IAA Transportation 2024, które w połowie września odbędą się w Hanowerze Schmitz Cargobull przedstawi […]
Krone wprowadza na rynek pionierską koncepcję „Dimensions in Motion” na targach IAA Transportation 2024 w Hanowerze. […]
Opony do pojazdów ciężarowych i naczep montowane na 22,5-calowych obręczach zapewniają dłuższy okres eksploatacji, wysoki poziom […]