Międzynarodowe kontrole ADR na śląskich drogach
Międzynarodowa akcja kontrolna ukierunkowana na przewóz towarów niebezpiecznych (ADR) odbyła się 8 i 9 kwietnia na […]
Inteligentna jednostka zasilająca AXON Side 360 DLBS firmy Ekoenergetyka jest połączona z maksymalnie sześcioma jednostkami satelitarnymi SAT400 w celu stworzenia wielostanowiskowych węzłów ładowania, które firma zademonstrowała 4 kwietnia na Nordic EV Summit w stolicy Norwegii, Oslo.
Dynamiczny system równoważenia obciążenia efektywnie rozdziela moc między pojazdy podłączone do satelitów, które są wyposażone w opatentowany system zarządzania kablami w celu poprawy obsługi klienta.
System ma na celu zaspokojenie potrzeb CPO, którzy wprowadzają systemy ładowania do ciasnych przestrzeni miejskich, realizując model inwestycyjny, który kładzie nacisk na szybki czas ładowania i efektywne zużycie energii przy minimalnych stratach.
Nowa oferta Ekoenergetyki dla skandynawskich CPO jest następstwem ogłoszonego w lutym kontraktu na dostarczenie do 140 ładowarek dla szwedzkiej firmy Nobina, największego skandynawskiego operatora transportu publicznego. – Kraje nordyckie to wymagający, konkurencyjny rynek, więc poświęciliśmy dużo czasu i zasobów, aby dowiedzieć się, czego potrzebują operatorzy punktów ładowania i upewnić się, że to dostarczymy – powiedział Bartosz Kubik, CEO Ekoenergetyka-Polska S.A.. – Jeśli możemy to zrobić tutaj, możemy to zrobić wszędzie, więc jesteśmy przekonani, że te nowe produkty dadzą nam przewagę również w innych regionach.
Norwegia jest wiodącym europejskim rynkiem dla pojazdów elektrycznych na baterie, które stanowiły 92% sprzedaży nowych samochodów w styczniu, w porównaniu z zaledwie 11% na całym kontynencie. Począwszy od przyszłego roku, w kraju, który planuje obniżyć emisję CO2 w 2030 r. o 55% w stosunku do poziomu z 1990 r., sprzedawane będą wyłącznie samochody osobowe i kompaktowe samochody dostawcze o zerowej emisji.
Po zdobyciu 20% europejskiego rynku stacji ładowania dla autobusów miejskich, zielonogórska firma buduje swoją ofertę dla CPO, które zapewniają ładowanie prywatnych samochodów osobowych. W ubiegłym roku Ekoenergetyka ogłosiła kontrakty na dostawę CPO, w tym portugalskiego Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania; Ionity, należącego do producentów samochodów, w tym Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen, największego polskiego sprzedawcy paliw, który działa również w Czechach i Niemczech. Firma podpisała również w zeszłym roku umowę z Wennstrom E-mobility na dystrybucję swoich stacji ładowania w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.
Zaprezentowane w Oslo „wandaloodporne” stacje ładowania mogą pracować w temperaturach od -35 do +55°C. Inne funkcje obejmują 19-calowy ekran umożliwiający niezależne zarządzanie treściami reklamowymi oraz kompatybilność z różnymi systemami płatności.
Ekoenergetyka zapewnia całodobowy, zdalny monitoring i naprawy swoich stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów.
Ekspansja firmy jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z e-mobilnością.
Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób.
(s), fot. Ekoenergetyka S.A.
Międzynarodowa akcja kontrolna ukierunkowana na przewóz towarów niebezpiecznych (ADR) odbyła się 8 i 9 kwietnia na […]
Luggi, polska marka specjalizująca się w zabudowach transportowych, zaprezentowała swój najnowszy produkt – zestaw autotransportera do […]
Firma Kawczyński Logistic uroczyście odebrała 75 nowych ciągników siodłowych Mercedes-Benz Actros L ProCabin 1848 LS. To […]