Okres przejściowy na wymianę tachografów – czy przewoźnicy mogą odetchnąć z ulgą?
Komisja Europejska niespodziewanie wprowadziła okres przejściowy dla przewoźników, którzy nie zdążyli wymienić tachografów na najnowsze modele […]
Autobagi Polska – dystrybutor pojazdów ciężarowych i autobusów marki BMC w Polsce – przekazał dla spółki KŁOSOK do testów autobus miejski BMC PROCITY o długości 12 metrów (solo) z silnikiem Diesla. Pojazd trafił do jednej z zajezdni autobusowych przewoźnika znajdującej się w Rybniku.
Autobus został przekazany przez Wojciecha Traczuka, szefa Autobagi Polska, przedstawicielowi firmy KŁOSOK – Oktawianowi Bogacińskiemu. Autobus miejski został wypożyczony na jeden miesiąc i będzie używany w aglomeracji śląskiej. Po tym czasie pojedzie do testów do następnego klienta.
Dwuosiowy autobus jest napędzany wysokoprężnym, sześciocylindrowym silnikiem Cumminsa o pojemności 6,7 litra, który osiąga maksymalną moc 278 KM (204 kW) przy 2100 obr./min i maksymalny moment obrotowy wynoszący 1082 Nm przy 1400 obr./min. Na tylne koła przekazuje je 6-stopniowa (plus wsteczny), zautomatyzowana skrzynia biegów ZF. Skrzynia biegów współpracuje z hydraulicznym retarderem (intarder). Obie osie to także produkty tej niemieckiej firmy.
BMC PROCITY ma układ drzwi 2-2-2. Przemyślane wnętrze jest wyposażone w 26 miejsc siedzących i 78 stojących. W sumie mogą więc nim podróżować 104 osoby.. W wyposażeniu standardowym znajdują się: klimatyzacja, ręcznie składana rampa dla niepełnosprawnych, automatyczny system gaśniczy, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, oświetlenie wewnętrzne LED, panel informacyjny LED, odizolowana kabina kierowcy, zegar cyfrowy i regulowana kierownica. Do tego dochodzi bogata oferta opcji oferowanych przez BMC, co pozwala idealnie skonfigurować autobus do potrzeb przewoźnika.
KŁOSOK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa jest firmą, która działa na rynku od roku 1993. Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w Żorach, a główne biuro jest zlokalizowane w Wodzisławiu Śląskim. Firma świadczy usługi transportu publicznego i przewozy pasażerskie na terenie województwa śląskiego oraz dolnośląskiego (powiat dzierżoniowski, Wałbrzych, Wrocław). Największy rozwój firmy miał miejsce w roku 2018, kiedy zostały otwarte trzy nowe zajezdnie autobusowe. Wówczas zostały wprowadzone do obsługi linie Gminy Bielawa, Gminy Wrocław oraz rozpoczęto realizację gminnych przewozów pasażerskich na terenie miasta Pszczyna, co przyczyniło się do znacznego rozwoju firmy na terenie województwa Śląskiego. Dzisiaj firma oprócz centrali w Wodzisławiu Śląskim ma siedem oddziałów (zajezdni) na Górnym i Dolnym Śląsku.
(s), fot. Autobagi Polska
Komisja Europejska niespodziewanie wprowadziła okres przejściowy dla przewoźników, którzy nie zdążyli wymienić tachografów na najnowsze modele […]
Stolica Wielkopolski po raz kolejny inwestuje w bezemisyjny transport publiczny. MPK Poznań i producent Solaris Bus […]
Amazon złożył największe w historii zamówienie na ponad 200 akumulatorowo-elektrycznych samochodów ciężarowych i wybrał flagowy pojazd […]